CITRONY A LIMETKY

Citrus limon, Citrus limetta

Citron je úžasný! Snad každý ho zná a ví, jak kyselou, svíravou a svěží má chuť. Právě ta kyselost v nás něco evokuje. Můžeme si vůbec představit život bez citronů? Když nás bolí krk, máme rýmu, čaj s citronem a medem známe všichni od mala.

Ano, jsou to citrusoví pomocníci, kteří nám pomáhají, když máme potíže.

Pokud citrony a limetky zahrnete do svého života, mnoho nám ukáží ze své léčivé síly. Voda s citronem nebo limetkovou šťávou je vhodnější než obyčejná voda z vodovodu, protože filtrace často zbaví pitnou vodu života. Citrusy změní mrtvou vodu na živou!

Účinky

PODPORUJE IMUNITNÍ SYSTÉM, PODPORUJE VITALITU, OBSAHUJÍ VITAMIN C, ORGANICKÝ VÁPNÍK, FYTOCHEMIKÁLIE, FLAVONOIDY

Obsahují dobře vstřebatelný vitamin C. Většina lidí si vůbec neuvědomuje, že to jsou právě citrusové plody, které obsahují dostatek vápníku. A není to ledajaký vápník. Je bioaktivní. To znamená, že se v těle váže přirozeně a má komplexní účinky na likvidaci patogenů.

Fytochemikálie tzv. limonoidy spojují vitamin C a vápník. Tělo je v této kombinaci přijímá zároveň.  Tato kombinace vytváří zásadité prostředí, které zabraňuje vzniku téměř všech druhů rakoviny.

Další zajímavé látky jsou antioxidační flavonoidy, které pomáhají odvádět hleny z organizmu. Proto, když jsme nachlazení, máme chřipku, nebo i těžší stav jako je zápal plic, citron nám pomáhá ulevit.


Jsou citrusy ochlazující? Mohou citrusy mému tělu ublížit?

Naše tělo potřebuje rovnováhu. V těle nám kolují na energetické úrovni jak chladné částice, tak teplé, ale i neutrální, bez nich by nebyl možný život. Kdo popírá tuto podstatu, nezná prazákony. V dávných dobách si mohli dovolit citrusy jen urození, anebo bohatí lidé.

Proto bychom si neměli zakazovat pradávné potraviny jako jsou citrusové plody. Byly tady dávno před námi. Nesou v sobě důležité informace pro naše zdraví. Zvláště pro vylučovací systém ledvin. Citrusy jsou výborný životabudič, vyživují ledviny a močové cesty. Obsahují enzymatickou vodu, která dokáže dobře odvádět škodliviny z těla. Na vyrovnání tepla a chladu v těle, máme celou škálu prohřívacích potravin a bylin, jako je například zázvor, skořice, lékořice a další.

  • obsahují dobře vstřebatelný vitamin C
  • dostatek  organického vápníku
  • fytochemikálie tzv. liponoidy, které spojují vitamin C a vápník, takže tělo je přijímá oba zároveň
  • vytvářejí v těle zásadité prostředí, které zabraňuje vzniku rakoviny
  • obsahují vysoké procento flavonoidů, které účinně bojují proti nemocem.
  • odstraňují z těla hleny, čistí játra, ledviny, slezinu, štítnou žlázu a žlučník
  • odbourávají z těla mnoho chemikálií, radiace a nezdravého jídla

Komunikovat spolu můžeme hned, stačí...

zavolat +420 775 272 929 nebo napsat tarani@tarani.cz

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.