Pomeranče a Mandarinky

Citrus sinensis,  Citrus reticulata

Pomeranče obsahují velké procento enzymatické vody. Jsou bohaté na draslík, vápník, hořčík a křemík. Obsahují cenné ovocné kyseliny, které mají vynikající regenerační účinky. Mají vysoký obsah vitaminu A,B a C.

Pomeranče jsou unikátní v působení proti překyselení.  Jejich vysoce zásaditý účinek pomáhá imunitnímu systému bojovat s různými viry, bakteriemi a parazity.

Pomeranče doporučujeme při startování detoxikace, abychom povzbudili očistné procesy v těle. Je to velmi důležité ovoce pro zdraví a naše imunita ho velmi potřebuje. Proto bychom měli pít čerstvou šťávu z tohoto ovoce, po dobu, co jsou ke koupi. V žádném případě by se k pomerančům neměl přidávat cukr, taková šťáva nemá již žádné léčebné účinky pro tělo. Také pasterizovaná průmyslově vyrobená šťáva, která vydrží několik měsíců, je naprosto k ničemu a nevyživí ani jedinou buňku našeho těla.

Účinky

PODPORUJE IMUNITNÍ SYSTÉM, PODPORUJE VITALITU, OBSAHUJÍ VITAMIN C, ORGANICKÝ VÁPNÍK, HOŘČÍK ,DRASLÍK, KYSELINU LISTOVOU, KOENZYM GLUTATHION, FLAVONOIDY, LIMONOIDY

Obsahují dobře vstřebatelný vitamin C. Většina lidí si vůbec neuvědomuje, že to jsou právě citrusové plody, které obsahují dostatek vápníku. A není to ledajaký vápník. Je bioaktivní. To znamená, že se v těle váže přirozeně a má komplexní účinky na likvidaci patogenů.

Fytochemikálie tzv. limonoidy spojují vitamin C a vápník. Tělo je v této kombinaci přijímá zároveň.  Tato kombinace vytváří zásadité prostředí, které zabraňuje vzniku téměř všech druhů rakoviny.

Další zajímavé látky jsou antioxidační flavonoidy, které pomáhají odvádět hleny z organizmu. Proto, když jsme nachlazení, máme chřipku, nebo i těžší stav jako je zápal plic, citron nám pomáhá ulevit.

  • Koenzym glutathion patří mezi nejmocnější antioxidanty, které tlumí účinky volných radikálů.
  • Pomeranče a manadarinky obsahují bioaktivní vápník, který se velmi dobře váže v těle.
  • Tělo vápník ihned vstřebává a využívá při metabolismu. Posiluje kosti, zuby, klouby a chrupavky.
  • Kyselina v nich obsažená pomáhá rozpouštět ledvinové a žlučové kameny.
  • Podporují život a měly by se stát základem stravy.

Zvláště bych doporučila citrusové ovoce a ananasovou šťávu.

Dokáží velmi posilovat imunitu a čistit tkáně. Například pomeranče patří mezi nejmocnější antioxidanty a obsahují kyselinu listovou a bioaktivní vápník, který je nepostradatelný při likvidaci virů. Běžný anorganický vápník je bohužel v tomto neúčinný. Doporučuji tyto druhy ovoce, protože v tuto dobu je koupíte bez problémů všude. Dokonce se dají sehnat i v bio kvalitě. Čerstvá šťáva se připraví rychle, a navíc neobsahuje žádné chemické postřiky, protože je zbavená vlákniny, na kterou se vážou pesticidy.

Komunikovat spolu můžeme hned, stačí...

zavolat +420 775 272 929 nebo napsat tarani@tarani.cz

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.